به نام خداوند جان آفرین           حکیم سخن در زبان آفرین

دانش، تمدن و پیشرفت بشر به اندازه ی فراوانی، مرهون و مدیون تلاش و کوشش انسان‌هایی است که با سعی بیکران، عمر گران‌مایه‌ی خود را در مسیر خدمت به جوامع مختلف بشری صرف کرده‌اند، انسان‌هایی که دستاوردهای ارزنده‌ای به ملل مختلف گیتی تقدیم کرده‌اند. در شهر ما -اصفهان- نیز افراد برمایه‌ای بوده و هستند که با همت والای خویش به پیشرفت و تمدن بشری خدمات شایانی کرده اند. بنیان‌گذاران بنیاد فرهنگی آموزشی امام صادق(ع) -جمعی از فرهنگ دوستان و فرهیختگان شهر اصفهان- در سال 1378 با شالوده‌گذاری این بنیاد، فعالیت های آموزشی فرهنگی خود را شروع کرده تا جایی که این بنیاد، در حال حاضر یکی از مهم‌ترین ارکان‌های آموزشی،فرهنگی استان اصفهان محسوب می‌شود.


دکتر علی فقیه

معلم ریاضی - مدیرعامل بنیاد فرهنگی آموزشی امام صادق(ع)

کارشناسی ریاضی، کارشناسی ارشد و دکتری مدیریت آموزشی

حامی محیط زیست و طرح مدارس سبز

بیوگرافی
علی فقیه در سال هزار و سیصد و سی و سه در یک خانواده مذهبی متولد شد.
ایشان درباه‌ی علاقه‌مندی خود به تدریس اینگونه می‌نویسند:
از دوره دبستان علاقه فراوانی به شغل معلمی و تدریس داشتم به طوری که بعضاٌ به افراد فامیل عملیات جمع و تفریق را آموزش می دادم همچنین در دوره متوسطه تدریس خصوصی های رایج را به افرادی که به من مراجعه می کردند انجام می دادم و منحصر به درس ریاضی نبود به طور مثال در درس شیمی کلاس نهم آن زمان تدریس خصوصی با یک دختر خانمی را داشتم. همچنین تمام مواد دروس کلاس هفتم آن زمان را در کلاس نهم تدریس می کردم، که البته بعضاً بدون دریافت حق الزحمه ای بود، لذا تصور می کنم جواب این سؤال را داده باشم که تدریس برایم بهتر بود یا مدیریت؛ در ضمن از بدو استخدامم درسال پنجاه و هشت سمت های مدیریتی از قبیل مسئول تدارکات و خدمات و مسئول امور دانشجویان و سرپرستی مجتمع تکنولوژی انقلاب ( دانشگاه شهید رجایی فعلی) و ریاست آموزش و پرورش ناحیه دو اصفهان و معاونت مالی اداری اداره کل آموزش و پروش استان اصفهان در دو نوبت و سرگروه ریاضی در ناحیه سه و سرگروه ریاضی استان اصفهان را به عهده داشته ام و از اواخر دهه هفتاد تا کنون مدیر عامل بنیاد فرهنگی آموزشی امام صادق (ع) استان اصفهان بوده ام که دوازده مدرسه را تحت پوشش دارد و در تمام این مسئولیت ها هیچ گاه کلاس درس و تدریس را رها نکرده ام و معلمی را بهترین شغل می دانم .


تاریخچه طرح مدارس سبز در بنیاد فرهنگی آموزشی امام صادق(ع)

تو کز سرای طبیعت نمی‌روی بیرون    کجا به کوی طریقت گذر توانی کرد

طرح مدارس سبز که با نام علمی The plan green schools در دنیا شناخته می‌شود، در آبان ماه سال 1397 برای اولین بار توسط این بنیاد در استان اصفهان با هدف آموزش و فرهنگسازی حفاظت از محیط زیست در پنج شاخه آب،خاک،هوا،پسماند و گونه های در معرض خطر به مرحله اجرائی در آمد. اکنون پس از گذشت یکسال از اجرای این طرح، به دستور جناب آقای فقیه مدیرعامل محترم گروه مدارس سبز بنیاد فرهنگی آموزشی امام صادق(ع) به منظور فرهنگ‌‎سازی هرچه بهتر در زمینه حفاظت از محیط زیست و اطلاع‌رسانی عمومی فعالیت‌های مدارس بنیاد گروهی تحت عنوان رسانه مدارس سبز برای فعالیت در فضای مجازی و فراهم کردن بستری مناسب در زمینه‌ی آموزش و فرهنگ‌سازی حفاظت از محیط زیست تشکیل داد.


تیم رسانه مدارس سبز

بنیاد فرهنگی آموزشی امام صادق(ع)


زیبا رفیعیان

مربی بهداشت و مسئول مدرسه سبز

دبستان پسرانه امام صادق(ع)

واحد توحید


محمدمهدی افضلی

مسئول طرح مدارس سبز

بنیاد فرهنگی آموزشی امام صادق(ع)


معصومه پولادی

مدیر پیش دبستانی

دخترانه امام صادق(ع)


غلامرضا جنتیان

مسئول دفتر پژوهش و برنامه ریزی

بنیاد فرهنگی آموزشی امام صادق(ع)علی سلیمانی

دبیر ادبیات دبیرستان پسرانه 

امام صادق(ع)


علی رجبی

دبیر زبان دبیرستان پسرانه 

امام صادق(ع)
بنیاد فرهنگی آموزشی امام صادق(ع)

  اصفهان/خیابان شیخ صدوق شمالی/نبش پل میر

 32667210-11 (031)